You are currently viewing 12 WSPIERAJĄCYCH MYŚLI NA CZAS POSZUKIWANIA PRACY I ZAWODOWEJ ZMIANY

12 WSPIERAJĄCYCH MYŚLI NA CZAS POSZUKIWANIA PRACY I ZAWODOWEJ ZMIANY

  • Post category:Nowa Praca

Uwielbiam cytaty! To moja wielka, choć trochę wstydliwa słabość.  Słowa, które wywierają na mnie wrażenie, szczególnie wypowiedziane przez osoby, które dotarły tam, gdzie sama chcę dotrzeć, notuję skrupulatnie od lat w notesikach, zeszytach, notatkach w telefonie, zaznaczam w książkach i oczywiście przechowuję na dnie serca :)
Dzisiaj chciałabym podzielić się z tobą tymi, które szczególnie pasują do tematyki bloga i które są mi wyjątkowo bliskie. Większość pochodzi z książek, które stoją u mnie na półce i które naprawdę odmieniły moje zawodowe życie.
A dla tych, którzy uczą się niemieckiego mam na końcu dwa rodzynki w języku Goethego :)

Zatrudniony zostaje niekoniecznie ten, kto będzie najlepiej wykonywać daną pracę, lecz ten, kto najlepiej wie, jak zostać zatrudnionym.

Richard Lathrop Who is Hiring Who

Mądrzy poszukiwacze wiedzą, że praca jest dla nich sprawą drugorzędną. Przede wszystkim szukają Nadziei. Stosowanie różnych opcji ową Nadzieję podtrzymuje. A dla bezrobotnego nie ma rzeczy od Niej ważniejszej.
Ale jeśli odpowiedziałeś na wszystkie ogłoszenia prasowe i internetowe, jeśli wysłałeś swoje CV wszędzie, gdzie się dało a także współpracujesz z agencją, a to wszystko na próżno, nie powtarzaj tych działań. Zmień taktykę. Wypróbuj nową strategię.

Richard N.Bolles Jakiego koloru jest twój spadochron?

Okazje się nie zdarzają, to ty je kreujesz.

Chris Grosser

Nie trafiłem ponad 9000 rzutów w mojej karierze. Przegrałem prawie 300 gier. 26 razy nie trafiłem decydujących piłek w meczu. Ponosiłem porażki całe moje życie. I właśnie dlatego osiągnąłem sukces.

Michael Jordan

Nigdy nie przyjmuj rad od osób, które nie osiągnęły tego, co Ty chcesz osiągnąć.

Bodo Schafer

Nie ma czegoś takiego jak „pracodawca” w ogóle.
Istnieją 2 typy pracodawców:
Tacy, którzy chcą mnie zatrudnić, bo coś potrafię i tacy, którzy nie chcą.

Richard N.Bolles Jakiego koloru jest twój spadochron?

Większość poszukujących pracy, którym nie udało się znaleźć wymarzonej pracy, poniosła klęskę nie dlatego, że za mało wiedzieli o rynku pracy, ale dlatego, że za mało wiedzieli o sobie.

Richard N.Bolles Jakiego koloru jest twój spadochron?

Entuzjazm – oto klucz do polubienia rozmów kwalifikacyjnych i uczynienie ich skutecznymi na każdym poziomie. Praktyka dowodzi, iż nieśmiałość traci swą moc i dotkliwość, ilekroć mówisz o czymś, co kochasz.

Richard N.Bolles Jakiego koloru jest twój spadochron?

Serce jest siedzibą dobrobytu. Jeśli ktoś osiąga dobrobyt, nie mając otwartego serca, to nadal będzie czuł się biedakiem.

Jarow Rick Antykariera

Aby uzyskać to, czego pragniesz – podpowiadają podręczniki osiągania sukcesu – musisz zobaczyć swój cel, zwizualizować ze szczegółami przedmiot swoich pragnień i codziennie afirmować jego realność, stale utrzymywać go w myślach. Wtedy twoje marzenie się spełni. W tej strategii tkwi jeden szkopuł: to, czego chcemy świadomie, często pozostaje w sprzeczności z tym, do czego dążymy na poziomie nieświadomym. Jesteśmy biegli w wynajdowaniu niezliczonych sposobów sabotowania samych siebie, a winą za to obarczamy okoliczności – naszego szefa lub stan gospodarki. Bywa też tak, że osiągamy to, czego chcieliśmy – jak król Midas, który otrzymał taki dar, że wszystko czego się dotknął zamieniało w złoto – i ta właśnie rzecz nas niszczy. (…) Większość z nas bowiem ma tak dużo nie przetworzonego gruzu w sferze emocji i podświadomości, że to, czego naprawdę chcemy, często istotnie odbiega od tego, co nam się wydaje, że chcemy.

Jarow Rick Antykariera

Na deser coś dla smakoszy ;) Mądre słowa w języku filozofów:

Kreativität und Neues zu lernen sind die besten Mittel gegen das Burnout-Syndrom. Beschäftigen Sie sich mit einem faszinierenden Projekt. Das ist die beste Medizin.

Barbara Sher Du musst dich nicht entscheiden, wenn du tausend Träume hast

Du kannst nicht alle Ereignisse kontrollieren, die Dir wiederfahren. Aber Du kannst entscheiden, Dich nicht von ihnen einschränken zu lassen.

Maya Angelou

Dodaj komentarz