DER DIE DAS - SKUTECZNE METODY NAUKI

Ucz się niemieckich słówek i rodzajników bez nieustannego powtarzania i zaglądania do słownika!

Chcesz uczyć się niemieckich słówek od razu z rodzajnikiem tak, aby nigdy go nie zapominać albo jeszcze prościej - rozpoznawać rodzajnik bez sprawdzania w słowniku?

Poznaj reguły rządzące rodzajnikiem, które pozwolą Ci na trafne rozpoznawanie der die das nawet w 90% przypadków rzeczowników.
Poznaj metody potwierdzone badaniami i praktyką zwiększające skuteczność bezbłędnego zapamiętywania materiału często nawet w 100%!

Krok po kroku poznasz je w moim kursie.

Wiem, jak uczyć skutecznie: 3 lata doświadczeń w prowadzeniu zajęć w szkole języka niemieckiego dla Polaków w Niemczech

Przygotowałam dla Ciebie: 17 nagrań video, w tym 6 reguł, 7 metod, 2 gramatyczne bonusy i wiele pomocy w postaci tabel i ćwiczeń

Tylko metody o wysokiej skuteczności – sprawdzone w pracy z grupami moich uczniów i szczególnie przez nich lubiane

Każda lekcja zawiera ćwiczenia, które pomogą Ci w utrwaleniu reguł i wypróbowaniu metod. Dodatkowo: planer do powtórek

Zaproszenie do grupy na facebooku, gdzie będziemy w kontakcie. W grupie masz dostęp do live'ów i możliwość zadawania pytań

Znajomość rodzajnika to wszystko: otrzymasz 2 nagrania o tym, jak poradzić sobie z ich odmianą i na co zwrócić uwagę w ich użyciu

Co zawiera kurs?

17 nagrań video z objaśnieniem reguły lub metody nauki

+ do każdego nagrania pdf z informacjami z video

5    tabelek z przykładami

12 ćwiczeń do wydrukowania do nauki rodzajników

Ponadto:

/ Praktyczne słownictwo dostosowane do osób pracujących w Niemczech z obszarów: praca, szukanie zatrudnienia, pieniądze i banki, wizyty u lekarzy, wyposażenie domu, wakacje czy zakupy

/ „rodzajnikowa” gra do wydrukowania

/ 2 bonusowe gramatyczne nagrania

/ Wsparcie w razie technicznych i innych pytań

Ścieżka I

Same konkrety: reguły

Rodzajnik a końcówka
Rodzajnik i znaczenie rzeczownika
Homonimy
Liczba mnoga i pojedyncza
Rzeczowniki tworzone od czasowników
Rzeczowniki o dwóch rodzajnikach
Kiedy nie potrzebujesz rodzajnika

Ścieżka II

Używamy wyobraźni

Mnemotechniki
Grupuj i koloruj
Tematyczne mapy myśli
Połącz słowa w pary
Łańcuchowa metoda skojarzeń
Najskuteczniejsza metoda
Twórz akronimy

Super Dodatki

2 gramatyczne bonusy:
• Rodzajniki określone i nieokreślone
• Odmiana rodzajnika i typowe błędy Polaków
Gra do wydrukowania 
Słowniczek
Planer – jak powtarzać, aby zapamiętać

O mnie

Nazywam się Anna Brecheisen i jestem autorką bloga Happy Talent Tree, na którym wspieram językowo i zawodowo osoby pracujące w Niemczech.

ania_png

Zanim zaczęłam pisać bloga i rozpoczęłam działalność online przez 3 lata prowadziłam stacjonarną szkołę języka niemieckiego Germana dla Polaków pracujących w Niemczech. W moich kursach wzięło udział kilkaset osób. Większość z nich dziś posługuje się bez problemu językiem niemieckim,  dzięki czemu mogli zdobyć swoją pierwszą pracę lub zmienić na lepszą.  Ja natomiast mogłam doskonale poznać potrzeby i trudności zawodowe i językowe osób żyjących na emigracji.

Moje kursy cieszyły się dużą popularnością, ponieważ zawsze brałam pod uwagę różnorodność potrzeb moich uczniów, a przede wszystkim starałam się, aby zajęcia nie były nudne czy przewidywalne. Wspólnie z uczniami testowałam różne metody nauki, a najlepsze z nich znajdziesz w moim kursie.

ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OCZEKUJĄCYCH
I POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Zajrzyj do kursu:

Odtwórz wideo

Opinie Uczestników moich kursów:

tło-opinie

/ Natalia

Bardzo mi się podobało, ponieważ uczyliśmy się poprzez gry i zabawy. Dzięki zajęciom wzbogaciłam swoje słownictwo i nauczyłam się składać zdania po niemiecku. Panowała także miła atmosfera, co sprzyjało nauce.  /

/ Aleksandra

Chodząc na kurs nauczyłam się bardzo dużo, poznałam nowe słownictwo, podstawy gramatyczne dzięki którym teraz znacznie łatwiej układam zdania w języku niemieckim. Mam jedną uwagę: dlaczego to tak szybko zleciało?  /

/ Agata

Podoba mi się sposób nauczania, nauka poprzez zabawy, tłumaczenie prostym językiem. Wybrałam Waszą szkołę, ponieważ poleciła mi ją koleżanka. Oczekiwałam, że po kursie będę umiała dogadać się po niemiecku i tak jest.  /

/ Tomasz

Ciekawe, interesujące zajęcia. Poznałem nowe słówka, zwroty i zasady. Szkołę wybrałem, bo okazała się najlepsza. Jestem zadowolony z każdego aspektu związanego z nauką.  /

/ Monika

Z kursu jestem bardzo zadowolona. Na lekcjach uczę się dużo. Bardzo łatwo przyswajam to, co lektorka tłumaczy. Jestem bardzo zadowolona, bo na lekcjach jest wesoło, nie boję się tych lekcji, chodzę na nie z przyjemnością i uśmiechem na twarzy. Dziękuję  /

/ Justyna

W szkole Germana podoba mi się inne podejście do każdego człowieka i miła atmosfera. Ucząc się w tej szkole zyskałam pracę i nauczyłam się języka.  /

Metod na skuteczną naukę niemieckich słówek i rodzajników jest naprawdę sporo.

Problem polega jednak na tym, że po pierwsze - w szkole nikt Cię ich nie uczy, a po drugie – nie każda poznana metoda będzie Ci odpowiadać.

Poznając różne metody masz szansę odnaleźć te właściwe i skuteczne dla Ciebie. A to jest klucz do Twojego sukcesu w nauce każdego języka obcego.

Dopiero zaczynasz naukę niemieckiego ?

Początkujące osoby często skarżą się, że nie dość, że niemieckie słówka im „nie wchodzą” to jeszcze muszą pamiętać dodatkowo o rodzajniku. Ta ilość informacji, którą musisz za każdym razem przyswajać może przytłaczać. Czas uporządkować ten chaos!

Początki masz już za sobą ?

Możliwe, że uczysz się niemieckiego już dłużej, zrobiłeś pierwsze postępy, ale od jakiegoś czasu stoisz w miejscu i masz w kółko te same trudności na które albo się złościsz albo machasz ręką. Jedną z takich stałych trudności w nauce niemieckiego jest właśnie wieczny problem z rodzajnikiem, a w dalszej kolejności – jego odmiana i prawidłowe użycie. Właśnie o tym jest ten kurs :)

Porozumiewasz się bez większych trudności ?

… poza rodzajnikiem i jego odmianą? Jeśli mówisz już naprawdę płynnie to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że rodzajnikami rządzą reguły. Jednak ta wiedza nie pomaga Ci, bo i tak nie możesz tego zapamiętać. Znajdziesz tu metody nauki, jakich prawdopodobnie nie poznałeś na żadnym kursie.

Dlaczego powinieneś uczyć się rodzajników ?

Aby odmieniać rodzajnik musisz go znać. Jeśli go nie znasz to zwykle... udajesz, że go nie ma. Konsekwencje tego są różne, to kilka przykładów:

tworzysz zdania typu: Daję paczka kolega. No cóż,  tak właśnie to brzmi.
• nie możesz określić dokładnie, czy np. jesteś już w parku czy dopiero w jego stronę zmierzasz: in dem Parkin den Park.
• nie będziesz mógł poprawnie tworzyć wielu zdań. Na przykład takich: Wybrałam sukienkę, którą założę wieczorem.

Proste sytuacje i proste zdania, których potrzebujesz na co dzień, prawda? A to tylko 3 pierwsze z brzegu sytuacje! Wierz mi, że jest ich dużo więcej.

WYKORZYSTAJ PRZETESTOWANE METODY NA NAUKĘ SŁÓWEK I RODZAJNIKÓW! WYBIERZ TE, KTÓRE SĄ NAJLEPSZE DLA CIEBIE!

ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OCZEKUJĄCYCH
I POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kiedy ukaże się kurs ?

Kurs będzie dostępny w lutym 2019. Do tej pory pozostań ze mną w kontakcie i oczekuj kolejnych darmowych materiałów oraz zaproszeń na ciekawe wydarzenia i live’y o języku niemieckim.