Posiadasz odpowiednie na dane stanowisko wykształcenie i szukasz pracy w zawodzie jako specjalista. Przed tobą rozmowa kwalifikacyjna po niemiecku, do której musisz się przygotować.
Z rozmową kwalifikacyjną w języku niemieckim jest jeden problem. Nawet jeśli dobrze znasz niemiecki to słownictwo, jakiego używa się podczas takich konwersacji mocno odbiega od tego, co słyszysz na co dzień w pracy czy wśród znajomych.
Te słynne niemieckie długie słowa…
Do tego dochodzi stres, bo rozmowa o pracę nawet w ojczystym języku nie jest znowu wcale taka prosta, a po niemiecku tym bardziej.
Co możesz zrobić z taką sytuacją? Po prostu dać sobie czas i przygotować na spokojnie odpowiedzi do pytań z różnych obszarów. Przygotowania warto wykonać jeszcze zanim wyślesz swoje dokumenty. Zawsze namawiam, aby najpierw porządnie przygotować się do rozmowy, a dopiero potem uderzać do pracodawców. Może się przecież zdarzyć, że ktoś będzie chciał widzieć Cię już na drugi dzień i pójdziesz „na żywioł” co mocno odradzam, jeśli nie masz dużego doświadczenia w prowadzeniu takich rozmów.
W Internecie jest całe mnóstwo list z przykładami pytań. Ale z doświadczenia wiem, że to może być przytłaczające. Co ci po liście 100 najważniejszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej? Kto ma siłę i nerwy, żeby opracowywać taką ilość?
W poniższym pdfie przygotowałam dla Ciebie esencję z takich rozmów – 30 najważniejszych pytań dla specjalistów.
Pytania są wygodnie podzielone na kolejne obszary, jakie porusza rekruter: prezentacja siebie, pytania o zawodowe kwalifikacje, zawodowe cele i priorytety, dopasowanie do przedsiębiorstwa, praca w zespole i organizacja pracy własnej, motywacja własna, oczekiwania finansowe, pytania własne.
Wszystkie pytania są oryginalne i pochodzą z rozmów rekrutacyjnych, które już się odbyły.
Komu pomoże ta lista?
• Wszystkim, którzy szukają pracy zgodnej ze swoim wykształceniem, na przykład inżynierom, informatykom, architektom, pielęgniarkom, fizjoterapeutom, logistykom itp.
• Każdemu, kto nie czuje się dość pewnie, jeśli chodzi o specyficzne słownictwo używane podczas rozmów kwalifikacyjnych – w pdfie podaję różne wersje tych samych pytań.
• Tym, którzy nie są pewni, jakie mogą paść pytania na tego typu spotkaniach. Większość pracodawców oczekuje od kandydatów podobnych informacji, dlatego warto wiedzieć, o co pytają się najczęściej.
DARMOWY MATERIAŁ !
Sprawdź maila!
