You are currently viewing JESTEŚ SPECJALISTĄ I SZUKASZ PRACY W NIEMCZECH? POBIERZ 30 PYTAŃ REKRUTACYJNYCH

JESTEŚ SPECJALISTĄ I SZUKASZ PRACY W NIEMCZECH? POBIERZ 30 PYTAŃ REKRUTACYJNYCH

Posiadasz odpowiednie na dane stanowisko wykształcenie i szukasz pracy w zawodzie jako specjalista. Przed tobą rozmowa kwalifikacyjna po niemiecku, do której musisz się przygotować.

Z rozmową kwalifikacyjną w języku niemieckim jest jeden problem. Nawet jeśli dobrze znasz niemiecki to słownictwo, jakiego używa się podczas takich konwersacji mocno odbiega od tego, co słyszysz na co dzień w pracy czy wśród znajomych.

Te słynne niemieckie długie słowa…

Do tego dochodzi stres, bo rozmowa o pracę nawet w ojczystym języku nie jest znowu wcale taka prosta, a po niemiecku tym bardziej.

Co możesz zrobić z taką sytuacją? Po prostu dać sobie czas i przygotować na spokojnie odpowiedzi do pytań z różnych obszarów. Przygotowania warto wykonać jeszcze zanim wyślesz swoje dokumenty. Zawsze namawiam, aby najpierw porządnie przygotować się do rozmowy, a dopiero potem uderzać do pracodawców. Może się przecież zdarzyć, że ktoś będzie chciał widzieć Cię już na drugi dzień i pójdziesz „na żywioł” co mocno odradzam, jeśli nie masz dużego doświadczenia w prowadzeniu takich rozmów.

W Internecie jest całe mnóstwo list z przykładami pytań. Ale z doświadczenia wiem, że to może być przytłaczające. Co ci po liście 100 najważniejszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej? Kto ma siłę i nerwy, żeby opracowywać taką ilość?

W poniższym pdfie przygotowałam dla Ciebie esencję z takich rozmów – 30 najważniejszych pytań dla specjalistów.

Pytania są wygodnie podzielone na kolejne obszary, jakie porusza rekruter: prezentacja siebie, pytania o zawodowe kwalifikacje, zawodowe cele i priorytety, dopasowanie do przedsiębiorstwa, praca w zespole i organizacja pracy własnej, motywacja własna, oczekiwania finansowe, pytania własne.

Wszystkie pytania są oryginalne i pochodzą z rozmów rekrutacyjnych, które już się odbyły.

Komu pomoże ta lista?

Wszystkim, którzy szukają pracy zgodnej ze swoim wykształceniem, na przykład inżynierom, informatykom, architektom, pielęgniarkom, fizjoterapeutom, logistykom itp.

Każdemu, kto nie czuje się dość pewnie, jeśli chodzi o specyficzne słownictwo używane podczas rozmów kwalifikacyjnych – w pdfie podaję różne wersje tych samych pytań.

Tym, którzy nie są pewni, jakie mogą paść pytania na tego typu spotkaniach. Większość pracodawców oczekuje od kandydatów podobnych informacji, dlatego warto wiedzieć, o co pytają się najczęściej. 

Dodaj komentarz